Zaloguj się
Jedziemy w góry!

Przed nami poważne górskie wyzwanie: w najbliższy weekend staniemy oko w oko z Królem Gorców: Turbaczem (1310 m n.p.m.). Zdobędziemy go aż dwukrotnie. Podczas sobotniej 12-kilometrowej czasówki oraz w niedzielnym maratonie MTB. Zapraszamy do gminy Nowy Targ.

Prawdziwe mocne uderzenie na początek wakacji. Starcie z monumentalną górą, zaliczaną do Korony Gór Polski, położoną w pięknych Gorcach i gwarantującą wiele satysfakcji tym kolarzom, którzy wjadą na jej szczyt. Nasza górska przygoda rozpocznie się w sobotę w Waksmundzie (gmina Nowy Targ), skąd zawodnicy będą startować w czasówce. To 12 kilometrów, niemal nieustannie pnących się w górę, z niewielką tylko liczbą wypłaszczeń.

Pierwszy śmiałek wyruszy w kierunku schroniska na Turbaczu o 14.00. Zapisywać możecie się jeszcze dziś oraz w dniu zawodów do godziny 15.00.

Nazajutrz rozegra się prawdziwa górska batalia. Dwa przygotowane dystanse poprowadzą Was krętymi, stromymi, kamienistymi ścieżkami na Turbacz i z powrotem do Łopusznej.

Dystans Pro (67 km) to aż dwukrotny podjazd na szczyt. Dystans ½ Pro przewiduje tylko jedną tak intensywną wspinaczkę – ale oba warianty trasy wiodą „Szlakiem Olimpijczyków”, nazwanym tak na cześć m.in. Justyny Kowalczyk. To właśnie na tym szlaku przygotowywała się ona do swoich najtrudniejszych zimowych startów w narciarstwie biegowym. Przygodę z Królem Gorców zaczynamy o 10.00 (dystans Pro), 10.30 (1/2 Pro) oraz 10.50 (Hobby). Tradycyjnie już, rozegramy także wyścigi MiniMini+.

W ramach niedzielnego maratonu rozegrane zostaną także Otwarte Mistrzostwa Polski, współorganizowane z Małopolskim Związkiem Kolarskim.

Zachęcamy do zapisów. Gorce Champion MTB to jedna z niewielu kolarskich imprez w Polsce, pozwalająca zdobyć tak wysoko położony szczyt. Jeśli chcecie, możecie wystartować tylko w sobotniej czasówce.

Współorganizatorem Gorce Champion MTB jest gmina Nowy Targ, mająca do zaoferowania nie tylko pasjonujące trasy, ale i piesze szlaki oraz bogactwo kulturowego dziedzictwa.

2017-06-30 POWRÓT

 

2017-07-02
Zmiana godzin startu
2017-06-27
Czasówka na Turbacz
2017-06-27
Połowa ceny, maksimum frajdy
2017-06-22
Gorce Champion MTB - Otwarte Mistrzostwa Małopolski
O cookies
Cyklopedia/3w4u.eu - Web Designrysynek malarstwo Kraków kursy przygotowawcze ASP szkoly plastyczne grafika formy architektura wnetrz rysunku malarstwa krakowieGaleria Rekodziela: torebki bizuteria kolczyki odziez z plótna hand made rekodzielo artystyczne wykonane recznie malowane zrobione na drutach lale misie prezent kraków robioneChoochoo Train for Toddlers, choo, learn, counting, numbers, educational, taps, rail, education, children, child, kids, boys, train, tracks, railroad, preschool, steam, locomotive, top, funny, simple