Jedziemy w góry!

Przed nami poważne górskie wyzwanie: w najbliższy weekend staniemy oko w oko z Królem Gorców: Turbaczem (1310 m n.p.m.). Zdobędziemy go aż dwukrotnie. Podczas sobotniej 12-kilometrowej czasówki oraz w niedzielnym maratonie MTB. Zapraszamy do gminy Nowy Targ.

Prawdziwe mocne uderzenie na początek wakacji. Starcie z monumentalną górą, zaliczaną do Korony Gór Polski, położoną w pięknych Gorcach i gwarantującą wiele satysfakcji tym kolarzom, którzy wjadą na jej szczyt. Nasza górska przygoda rozpocznie się w sobotę w Waksmundzie (gmina Nowy Targ), skąd zawodnicy będą startować w czasówce. To 12 kilometrów, niemal nieustannie pnących się w górę, z niewielką tylko liczbą wypłaszczeń.

Pierwszy śmiałek wyruszy w kierunku schroniska na Turbaczu o 14.00. Zapisywać możecie się jeszcze dziś oraz w dniu zawodów do godziny 15.00.

Nazajutrz rozegra się prawdziwa górska batalia. Dwa przygotowane dystanse poprowadzą Was krętymi, stromymi, kamienistymi ścieżkami na Turbacz i z powrotem do Łopusznej.

Dystans Pro (67 km) to aż dwukrotny podjazd na szczyt. Dystans ½ Pro przewiduje tylko jedną tak intensywną wspinaczkę – ale oba warianty trasy wiodą „Szlakiem Olimpijczyków”, nazwanym tak na cześć m.in. Justyny Kowalczyk. To właśnie na tym szlaku przygotowywała się ona do swoich najtrudniejszych zimowych startów w narciarstwie biegowym. Przygodę z Królem Gorców zaczynamy o 10.00 (dystans Pro), 10.30 (1/2 Pro) oraz 10.50 (Hobby). Tradycyjnie już, rozegramy także wyścigi MiniMini+.

W ramach niedzielnego maratonu rozegrane zostaną także Otwarte Mistrzostwa Polski, współorganizowane z Małopolskim Związkiem Kolarskim.

Zachęcamy do zapisów. Gorce Champion MTB to jedna z niewielu kolarskich imprez w Polsce, pozwalająca zdobyć tak wysoko położony szczyt. Jeśli chcecie, możecie wystartować tylko w sobotniej czasówce.

Współorganizatorem Gorce Champion MTB jest gmina Nowy Targ, mająca do zaoferowania nie tylko pasjonujące trasy, ale i piesze szlaki oraz bogactwo kulturowego dziedzictwa.

2017-06-30 POWRÓT
Partnerzy